Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Czym jest CsOpole.eu?

CsOpole jest siecią serwerów gier (obecnie jedynie Counter-Strike 1.6) rozwijającą się od ponad 5 lat ! 
! Oferujemy wam najwyższą jakość gry !

Życzymy udanych szaleństw razem z nami przez kolejne lata ! 

Pamietaj przeczytaj Regulamin przed zabawa

Redakcja

Zapraszamy was również do naszego kącika redakcyjnego.

Możecie tam poznać naszą administracje ( P & O oraz Wywiady ).

Zawalczyc o ViP'a w Lidze Typerów ! (Sport)

!

Sign in to follow this  
Tobi

Aktualizacja Serwera DD2 - kilka poprawek i zmian

Serwer działa teraz płynniej?  

16 members have voted

1. 1. Serwer działa teraz płynniej?

Recommended Posts

W dniu dzisiejszym na serwerze ONLY DD2 zaszło sporo zmian dlatego postanowiłem wam je troszkę opisać. 

1. Przenieśliśmy się na inny hosting w skutek czego zmianie uległ adres IP serwera, nowy adres IP można znaleźć na forum : )
2. Serwer został zoptymalizowany i powinien działać dużo płynniej w porównaniu do poprzedniego (przy okazji proszę o wypowiedzi czy faktycznie tak jest). 
3. Na serwerze została naprawiona komunikacja między graczami STEAM a NON STEAM ( tak! Już znów możecie dawać sobie info i wyzywać się od pedałów).
4. Na serwer został dodany plugin który określa linię respawnu TT, wszyscy którzy będą znajdować się na respie po 40 sekundach od rozpoczęcia rundy otrzymają z automatu ostrzeżenie oraz małego klapsa w tyłek (dzięki za podrzucenie pomysłu damek <3) 
5. Z regulaminu serwera zostaje usunięty punkt odnośnie spawnu  TT - koniec z banami za kampienie na respie i kłótniami czy ban jest słuszny czy też nie ; )
6. Powrócił plugin RoundSound (wasza ulubiona muzyka!)
7. Poprawiliśmy komunikaty serwerowe na chacie (tak wiem, nikt ich nie czyta xD)

Ograniczenie spawnu TT możecie sprawdzić tutaj: 

"Poprawiliśmy komunikaty serwerowe na chacie (tak wiem, nikt ich nie czyta xD)"

poprawy wymagają drobne informacje o np. "napisz !y/zglos" czy "napisz !y/sadmin"

"zmianie uległ adres IP serwera"

zawsze zamiast ip można też podać onlydd2.csopole.eu (w info, na forum) co przy każdej zmianie IP domena, zawsze będzie ta sama i zawsze wbije na właściwy serwer...

"Serwer został zoptymalizowany i powinien działać dużo płynniej"

nieraz mam laga, być może to wina klienta steam (coś działa w tle) bądź ktoś na wi-fi zamula łącze (bardziej to), po za tym działa obecnie "good"

"Banned for move commands flooding (burst)"

przed chwila, na starym hostingu tez miałem

przy tym banie towarzyszył lag (wbita na długa, flash, typ stoi, mam zamiar strzelac > ban), spory ping, inny tez pisał ze ma spory ping

po takim banie nie można przez parę minut (około 5min. )wbić na serwer, ciągle ponawia połączenie....

Edited by Rafeal

Godzinę temu, Rafeal napisał:

przy tym banie towarzyszył lag (wbita na długa, flash, typ stoi, mam zamiar strzelac > ban), spory ping, inny tez pisał ze ma spory ping

po takim banie nie można przez parę minut (około 5min. )wbić na serwer, ciągle ponawia połączenie....

Szczerze to nie mam pojęcia o co chodzi, jesteś pierwszą osobą która takie coś zgłasza. 

23 godziny temu, Rafeal napisał:

Dzisiaj pojawia Ci się to dalej?

"Reset routera w takich sytuacjach wystarcza"

Internety w tej sprawie piszą co innego. Że lag to wina też, że dziele łącze na wi-fi, wiec na np. smartwonie ktoś mocno "surfował" i przy zbiegu okoliczności plugin na serwerze odpowiedzialny za czity, wywalił mnie, ze względu na swoją sposobność ustawienia ów pluginu.

22 minuty temu, Rafeal napisał:

"Reset routera w takich sytuacjach wystarcza"

Internety w tej sprawie piszą co innego. Że lag to wina też, że dziele łącze na wi-fi, wiec na np. smartwonie ktoś mocno "surfował" i przy zbiegu okoliczności plugin na serwerze odpowiedzialny za czity, wywalił mnie, ze względu na swoją sposobność ustawienia ów pluginu.

Ale miałeś dzisiaj znów ten problem czy już znikł? 

Ten ban to jest kick antyfloodowy by wyrzucic potencjalne masowe laczenie sie z jednego ip na kilka kont (boty) do tego dochodzi to iz hpk przy tym lagu akceptuje cie jako osobe, ktora przekroczyla dany limit pingu i automatycznie otrzymujesz 5 minutowego bana. Taki ban pojawia sie rowniez przy naduzywaniu komend

Pozdrawiam

W dniu 18.11.2019 o 18:07, bartax napisał:

@Tobi @Rafeal to nie jest zależne od serwera, tylko od połączenia internetowego gracza. Reset routera w takich sytuacjach wystarcza

bzdura ;d pig niekiedy 10-15 a choke dochodzi nawet do 70 ;] szczególnie przy dużej ilości graczy .... szczerze to już sam nie wiem z czego to się bierze.

1 godzinę temu, memph.* napisał:

bzdura ;d pig niekiedy 10-15 a choke dochodzi nawet do 70 ;] szczególnie przy dużej ilości graczy .... szczerze to już sam nie wiem z czego to się bierze.

Mi za to ani razu nie skoczył powyżej 6, ani na starym ani na nowym DD2 dlatego kompletnie nwm jak rozwiązać ten problem. 

Wpisz dokładną nazwę treści tego bana w Google @Tobi bo doczytałem, i jest częściowo zależne od serwera a częściowo od cfg serwera. Wcześniej myślałem że to od połączenia gracza bo na wielu serwerach miałem ten problem. Coś tam z jakimś reHLDS trzeba zrobić, coś w amxx.cfg wpisać. Ale lepiej żebyś sam poczytał. 

Cytat

bzdura ;d pig niekiedy 10-15 a choke dochodzi nawet do 70 ;] szczególnie przy dużej ilości graczy .... szczerze to już sam nie wiem z czego to się b ierze.

mam połączenie z routerem poprzez wi-fi (orange, do 80 Mbps - poprzez wi-fi max 45 Mbps)

przy rate na 25000 skacze mi choke czasem do 100

kiedy zmienię rate na 50000 lub wiecej, np. 100000 choke malej do max 5, lecz w większości to 0 widnieje ciągle - sprawdzane też na innych serwerach co skacze choke przy rate 25000

oczywiście reszta opcji ratów to: ex_interp 0.01 cl_cmdrate 101 cl_updaterate 101 cl_cmdbackup 2

na csopole, nie ma pluginu co wymusza raty.... więc smiało można wklepać nową wartość dla rate, zaś na innych sieciach trzeba co rundę poprawiać wartość rate....

Edited by Rafeal