Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Rafeal

Skalowanie obrazu, problem z rozdzielką, ucina obraz

Recommended Posts

Tak jak w temacie. Chciałem sprawdzić inne rozdzielczości niż max jaką mogę ustawić (1440x900).

Problem w tym że jeśli odznaczę opcje w ustawieniach "Low video quality" spadają drastycznie fps'y (mniej niż 80fps) a ruszanie myszka loguje się jak bym miał włączone cl_vsync ale zawsze mam wyłączone, przez to muszę opcje "m_mousethread_sleep" ustawić na 10, iż na 0 i 1 własnie laguje ruchy myszką, na 10 (domyślne) lag jest prawie niewidoczny....

Więc... jak przy zaznaczonej opcji "Low video quality" (co ona w ogóle zmienia w cfg... ????) oraz przy "Widescreen" uzyskać poprawne skalowanie obrazu, bez ucinania prawej strony.... przy mniejszych rozdzielkach po za full, im mniejsza tym mocniej ucina prawa stronę....  (aby działało to tak jak przy odznaczonym Low video quality).

Przy Display Mode na Normal i odznaczonym Low Video quality, all skaluje dobrze, pozostawia tylko paski po bokach (lewa i prawa strona).

Oczywiście cały czas mowa o grze na pełnym ekranie, nie w oknie.

Edited by Rafeal

Teoretycznie najlepszą rozdziałką w cs 1.6 jest 640x480, ja w każdej grze FPS stosuje zasadę, że gram na takiej samej rozdzielczości jaką mam maksymalną pulpitu, z tym że gram na laptopie. Obraz ucina Ci dlatego na wyższych bo Twój monitor może już nie obsługiwać takiej rozdzielczości albo CS.

"Low video quality" - zmienia Ci jakość tekstur, to ta komenda  gl_texture_mode / wartości: "gl_linear_mipmap_linear" / "gl_linear_mipmap_nearest " 

Żeby zmienić rozdzielczość i ustawić taką jaka chcesz żeby było przy każdym odpaleniu CS'a musisz zrobić tak:

Steam: Library > PPM na CS 1.6 > Properties/General > Set launch options > Wpisujesz tam jaka ma być rozdzielczość, na przykład  -w 1444 -h 900

Napisz coś więcej czy masz pc/laptop, jaki monitor i mniej więcej jakie parametry, chociaż nie wiem czy to ma sens kombinować z rozdzielczością bo najlepiej aimowo będzie Ci grać tak jak napisałem wyżej, albo się męczyć na 640x480, ale o wiele łatwiej się gra, albo zostać przy tej którą możesz ustawić maksymalną w cs. Jak dla mnie nie ma sensu kombinować z wyższymi rozdzielczościami bo tylko gorzej będziesz grać. Tak samo w przypadku grafiki, ja mam wszystko ustawione na najsłabsze, wszystkimi komendami powyłączane wszelkie rzeczy, które mogą rozpraszać i spowalniają mi grę kwestia przyzwyczajenia to kilka gier a różnica diametralna. Tak to się prezentuje u mnie, jak chcesz coś pokombinować to pewnie da radę to ustawić.

7Z7WvZe.png

Edited by Aryu

Chodzi o to że przy maksymalnej rozdzielczości i Low video quality skaluje obraz poprawnie, i na ogół gram na tej rozdzielce, a fpsy bez smoke mam 100-300

Oczywiście jest parę komend na OFF odpowiedzialnych za grafikę dla większej ilości FPS i mniejszego lagowania ruchów myszki. Monitor to ASUS VW193D

Cóż popatrzę jeszcze potem coś z opcjami od grafiki alby przy odznaczonym Low video quality, uzyskać 100+ fps i w miarę przyzwoity obraz.... i płynną grę (strzelanie itd.)

Widzę że też lekko ucina ci obraz przy "mniejszych rozdzielczościach" (prawa strona). Widzę że wyostrza ci obraz patrząc w dal, to co blisko po bokach rozmyte :P

Oczywiście gra na pełnym ekranie :P nie w oknie

800x600-Low-video-quality-OFF.png      800x600 Low video quality OFF

800x600-Low-video-quality-ON.png     800x600 Low video quality ON

Edited by Rafeal

@Rafeal Jeśli mam być szczery, to według mnie to co próbujesz osiągnąć trochę nie ma sensu. Bo jeżeli Twój sprzęt, pozwala Ci osiągnąć taką ilość fpsów, to nie ma sensu kombinować. Najzwyczajniej w świecie ustaw sobie maksymalną rozdzielczość, którą możesz w grze i nie kombinuj, wysokie detale tekstur w niczym nie pomagają, rozmycie o którym mówisz u mnie to komenda w cfg "gl_picmip 2", dzięki temu mniej skupiam się na tym co się dzieje obok a bardziej na modelach przeciwników. Skoro Twój komputer pozwala Ci na płynną grę, to po co sobie utrudniać i zmieniać. Niestandardowa rozdzielczość wcale Ci nie pomoże, tym bardziej "łajdniejsza" grafika. Ta gra ma 20 lat, nie wiem czego oczekujesz, ale ja uważam, że dobre CFG to podstawa i im płynniej chodzi gra, na mniej elementów pobocznych zwracasz uwagę i generalnie wszystko ma prosty wygląd, tym łatwiej skupić się na celu a nie na tym czy grafika jest ładna. Nie wyostrza mi obrazu w dal, po prostu mam komendy w cfg, dzięki którym mam wyłączone wszystkie światła w ciemniach itd, dlatego sprawia takie wrażenie.

Optymalnie tak jak Ci wyżej wspomniałem, maksymalna grafika w CS czyli 1440x900 jak to u Ciebie jest, będzie najlepsza, fpsy ustaw na tyle fps_max "99.5" najlepsze do CSa, ludzkie oko i tak pewnie widzi do 30, nie wiem jak to jest dokładnie. Chodzi o to żeby FPSy były stałe i była płynność. Najsłabsza grafika = największe skupienie na przeciwniku a nie na otoczeniu. Jeżeli masz tak wielką ochotę kombinować to śmiało, ale jeżeli chodzi o aiming i szybkość to raczej to nie pomoże. 

Edited by Aryu

Prędzej grałem na innym monitorze 4:3 ratio. Dobrze sie grało a na tym widescreen to tak słabo sie ajmuje.... myszki prze to nie moge ustawić dobrze, co innego na full rzdzielka a co innego na mniejszych i najmniejszej.... no i co chyba najważniejsze dla mnie... celownik mniejszy :P

Cóż pobawię się w cfg bez opcji zaznaczonej Low video quality, bo jak pisałem jak ją odznaczę to ruch myszki a obraz nie jest synchronizowany, płynny, laguje co nie pozwala cieszyć sie grą... :P

Dzięki za chęci :)

PS. Jak ustawie na sztywno 100 fps mam mniejszy ping... zaś jak dam na 999 (co i tak nie wyciąga) spada o ~10ms, raty zaś to: interp 0.01 cmrate i updaterate 101

Edited by Rafeal

15 hours ago, Aryu said:

gl_texture_mode / wartości: "gl_linear_mipmap_linear" / "gl_linear_mipmap_nearest

jak chcesz zejść najniżej to gl_texturmode "gl_nearest" jest najniższym ustawieniem 😜