Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
fetkaa.

PROBLEM CS 1.6 STEAM

Recommended Posts

Gry grałem na NSie było wszystko jak najbardziej w porządku.

Gdy zainstalowałem steamową wersję mam problem taki, że ping mam normalny, FPS też są w porządku, lecz biegam po mapie 2 razy szybciej i co kilka sekund mnie tnie. Z mojej perspektywy wygląda to jak bym na SH leciał XD.

Co najciekawsze, wczoraj wieczorem tak mialem -rano gdy wlaczylem komputer i CSa normalnie wszystko hulało aż do do wieczora. I od tego wieczora do teraz, probowalem wielu rzeczy i lipa. W google tez szukalem odpowiedzi ale jakos nie znalazlem, wiec pisze post tu.

Jeżeli jest to potrzebne to posaidam komputer z windowsem XP i jakos udalo mi sie w ogole zainstalowac stema.

Czekam na pomysły :( 

Dobra poradziłem sobie, ustawiłem na 0.

Lagi są dale nawet jak i to ustawiłem.

Reset komputera pomaga, ale po 2/3 mapach znowu to samo.

Jest na to jakiś inny sposób czy do już zawsze będę mógł zagrać max. 3 mapki? :( 

Jak masz steama to ja pamiętam, że robiłem cfg pod kartę graficzną lub pod procka. W ustawieniach -< biblioteka -> klikasz CS -> a następnie ustawienia uruchomienia cos takiego. 

Ze 2 lata temu to robiłem, więc configi na internecie musiałbyś poszukać :(

moze Ci RAM'u brakuje, masz takie jakby spadki fps? ja też tak mam że mam 260fps i nagle na 2-3sekundy do 80fps spada i później znowu nornalnie :D 

może wirusiki, może mało ramu, może dysk sie zamula

Posted (edited)

Za bardzo nie wiemy "co ustawiałeś" w cfg i w bibliotece dla cs'a.

Na ogół stosuje się (reszta to szukanie informacji po necie i ustawianie dla własnej korzyści):

--- w bibliotece steam > prawym myszy na cs'a > właściwości > ustaw opcje uruchomienia > wkleja się:     -useforcedmparms -noforcemparms -noforcemspd -noforcemaccel -freq 60

-freq to częstotliwość odświeżania monitora, ustawiasz taką jaką ma monitor

--- odznacz "włącz nakładkę Steam podczas gry" i "użyj pulpitowego kina gier... "

--- sprawdź ustawienia samego klienta Steam i odznacz to co nie jest Ci potrzebne, a może przymulać PCta

--- sprawdź w czasie gry kiedy zacznie lagować (zminimalizuj grę do pulpitu klawiszem Windows), w menadżer zadań, zakładka procesy, odnajdź nazwę steam.exe i zwróć uwagę czy zużycie pcu jest większe niż 25-50

jeśli jego wartość jest większa niż 20, i nie maleje to jedyną rada jest odpalenie steam od nowa, też tak miałem (gram gram i nagle zaczęło lagować grę), nie znalazłem rozwiązania, postawiłem system win7 od nowa i problem znikł

--- w samej grze w opcjach polecam dla słabszych sprzętów, ustawić:

gl_vsync 0

gl_ansio na 0 lub 4 ustawić

r_mmx 1 (to trzeba na stałe wpisać do userconfig.cfg inaczej po odpaleniu gry będzie 0)

zaznaczyć w opcjach, zakładka video, Low video quality

r_mirroralpha 0
r_dynamic 0

fps_max 999
fps_override 1 - u mnie sprawia że mniejszy ping nieznacznie (w grze wyciągam obecnie do 300 fps czasem, na ogól to 150 skacze)

Reszta to czytanie w sieci o komendach i skrupulatne testowanie ustawień pod grafikę i wydajność.

PS. Jaki masz sprzęt że lecisz na WinXP =.= może nie być miarodajny.... pamiętaj cs 1.6 na steam jest pozbawiony parunastu komend względem ns'a - więc nowy cfg może sprawiać problemy :P reasumując all od nowa ustawiasz :P Dodaj też, jeśli masz antywirus, cały folder steam i z grą do wyjątków, aby go nie skanował.

Ale to chyba już wiesz.... :P

Edited by Rafeal