Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
fetkaa.

#3 Na dywaniku - DreDziaa

Recommended Posts

57hoH2Q.png

Witam już w 3 odsłonie naszego "Na dywaniku"!

Dzisiaj mamy specjalnego gościa... Osobę, bez której nie było by naszego Opola!

Przywitajcie właścicielkę sieci... @DreDziaa

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

A więc witaj Ola! Dziękuję Ci bardzo, że zgodziłaś się odpowiedzieć na kilka moich pytań, chodź na forum jest już wywiad z tobą z 2016 roku.. Minęły 4 lata, a sieć z dnia na dzień rośnie.. Powiesz nam jak to w ogóle się stało że postanowiliście założyć naszą sieć?
Witaj. Oczywiście chętnie odpowiem na pytania. Jednak pytanie o założenie CsOpole powinno być skierowane do Tobi'ego, ponieważ to on jest głównym założycielem, a ja dołączyłam do sieci nieco później jakoś w 2015 roku :) Z tego co wiem CsOpole powstało z chęci posiadania takiego swojego, własnego serwera do grania z ekipą (są to osoby, których większość z Was pewnie nie zna) części nawet ja nie znam. Ale nie bez powodu sieć ma dopisek Od graczy dla graczy i jest z nami ładne kilka lat :)

Czyli jednak w ten sposób. Od 2015 roku minęło trochę czasu, więc które czasy uważasz za lepsze? Od 2015 roku liczba osób w 1.6 spadła o wiele, ale według Ciebie kiedy było lepiej jeżeli w ogóle było?

Ciężko jednoznacznie wskazać te czasy z uwagi na to, że mój staż w cs 1.6 to już 14 lat. Więc mam dość szeroki obraz na to jak ta gra zmieniała się z czasem, osobiście najlepsze lata to te początkowe 12-10 lat temu, gdy ludzie grali drużynowo, było pełno serwerów, ludzie nie byli tak negatywnie do siebie nastawieni. Patrząc pod kątem CsOpole chyba nie mogę wybrać, 5 lat temu było świetnie, dużo fajnych ludzi, mieliśmy DD2 TOP1, ale teraz też mamy dużo fajnych ludzi i można miło spędzić czas, dobrze się bawić razem.

No właśnie, minęło tyle lat a ludzie niby dalej grają ale tak jak powiedziałaś, "ludzie nie byli do siebie tak negatywnie nastawieni". Według Ciebie dlaczego właśnie tak jest? Gry powoli dobierają swojego końca czy może ludzie - w zasadzie wychowanie współczesnych dzieci jest inne?

Myślę, że to kwestia tego, że wszystko się zmienia. Do tego też dochodzi technologia, która oczywiście jest przydatna ale dała poczucie bezkarności i złudnej anonimowości. Te czasy są trudniejsze (np jak duży wpływ mają na nas media, internet, sam FB) więc i ludzie się zmienili, nie tylko młodzież. Gdy zaczynałam grać ekipy z podwórka grały razem na serwerach albo lany w kafejkach. Wyzwiska były inne "Ty żydu", "Dziecko neo" gra była dla czystej przyjemności. A teraz jak wiele osób mówi, że idzie pocisnąć kogoś dla fanu i nie są to tylko dzieci ale też osoby 20+ 30+...
Tak jak powiedziałaś, wszystko się zmienia. A co do zmian to planujecie jakieś większe na sieci?

Na ten moment nie. Ostatnio podejmowaliśmy próby postawienia serwerów różnego typu, jednak żeby je rozkręcić potrzebni są Opiekunowie.. do tego potrzebny jest czas i zaangażowanie bo niestety ale chęci to za mało. Oczywiście pewne finanse ale mamy wielu fantastycznych ludzi, którzy wspomagają sieć - bez tego byłoby ciężko to wszystko utrzymać dlatego.. Dziękujemy Wam bardzo !
 Niestety z czasem mniej osób gra już w 1.6 tym opłaty są coraz droższe.. Dobrze, może przejdźmy do Twojej osoby Olu, więc powiedz nam kilka slow o sobie :D

Dobrze, jak już pewnie każdy zauważył mam na imię Ola, Aleksandra. Wiosen liczę już trochę bo 25 nie ma co ukrywać :) Część z Was kojarzy mnie jako DreDziaa, aczkolwiek aktualniejszy nick to Marudna Żonka (oba jako tako używam). Pochodzę ze śląska, natomiast aktualnie mieszkam w Opolu z narzeczonym, czyli Tobi'm i tu też studiuje dziennie.
A więc Olu, Aleksandro na jakim kierunku studiujesz? I rozumiemy, że "Marudna Żonka" to chyba Tobi wymyślił? :D 
Kierunek to "Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych", a związany jest ze sztukami tradycyjnymi jak rysunek, malarstwo, rzeźba i grafika warsztatowa oraz sztukami nowoczesnymi, czyli projektowanie graficzne, multimedia, fotografia. Oczywiście uczymy się też metodyki edukacji artystycznej i historii sztuki :) Natomiast historia nicku jest nawet zabawna.. sama ten nick ustawiłam. Określenie Żonki wzięło się z pewnej imprezy na której pewien Pan powiedział do Tobi'ego "taka żona to skarb" od tej pory śmialiśmy się z tego i nazywaliśmy się "mężem", "żoną". Zdarza mi się pomarudzić.. czasem Tobi mówił do mnie "marudo" więc wydało mi się zabawne grać na nicku Marudna Żonka i tak zostało :) Przez pewien czas Tobi grał na nicku Złośliwy Mąż, więc było dość zabawnie :D

Edukacja artystyczna, brzmi ciekawie - mogłabyś coś więcej powiedzieć na ten temat lub czy planujesz swoją przyszłość z takim zawodem? Z tego co sobie tak kojarzę to macie dość zabawnie, gdy się pokłócicie to Tobi pewnie ostrzeżenia Ci na forum daje a Ty musisz później reklamy po forach robić..
Hehe tak przy okazji chyba mało kto jeszcze robi reklamy na forach :D A my staramy się rozdzielać życie prywatne od forum mimo, że to tu się poznaliśmy :) Co do mojego kierunku.. jest dość ciekawy ale równie wymagający i zabiera niestety bardzo dużo czasu z powodu ilości prac i projektów do wykonania. Mam też szereg możliwości po uczelni np. grafik komputerowy, ilustrator, mogę tworzyć swoje animacje, montować filmy, mogę być fotografem, mogę uczyć plastyki i wiele, wiele innych. Jeszcze nie zdecydowałam co chciałabym dokładnie robić bo wszystkie te zajęcia są interesujące i czy pracować w zawodzie czy tylko dorabiać na nim czy może próbować własnych sił z działalnością :)
Czyli "Od graczy dla graczy" znaczy coś więcej... :D Jak to, że z Tobim się tu poznaliście? 
Nasza historia z Tobi'm.. Cóż w 2015 roku pogrywałam sobie z koleżanką "Karolcia" na serwerach i tak przypadkiem trafiłyśmy na CsOpole. W pewnym momencie Karolcia dostała bana za VAC Ban więc odwołała się, jednak bezskutecznie. Postanowiłam się zarejestrować, żeby ją wesprzeć i pokłócić się z administracją bo ona słabo grała, więc niesprawiedliwy ten ban był przynajmniej dla nas. Weszłyśmy na TS3 pokłócić się, a była taka fajna ekipa, że zostałyśmy. Z czasem zostałam Moderatorem bo taką funkcję już kiedyś też pełniłam, potem zepsuł mi się komputer, nudziłam się, brakowało mi tych żartów, wspólnego grania i to właśnie Tobi ze mną rozmawiał najwięcej w tym czasie, żebym się nie nudziła :) Dobrze się nam rozmawiało, więc się spotkaliśmy (mieliśmy do siebie nie tak daleko bo 120 km) i tak już zostaliśmy ze sobą i teraz mieszkam w Opolu :)

Historia powiem, że nad zwyczajna bo ciężko z kimś się spotkać z gry a co dopiero razem żyć! A co do spotkań, to poznałaś osobiście jeszcze kogoś z sieci?
Tak, to krol (c jak statek), którego znam już dość długo. Chodził z moją przyjaciółką do jednej klasy w technikum (teraz są razem :D) i to właśnie wtedy się poznaliśmy więc już spokojnie 8 lat temu. I tak dał się namówić na wspólną grę w Globala, a potem w CS 1.6 :D Jest też kilka osób z którymi widziałam się w realu :) 

Są wakacje, więc jak najbardziej - myślisz, że spotkanie większej ekipy osób z sieci miało by sens i jakby miało wyglądać Twoimi oczami?

Już kilka razy były takie plany ale często nic z tego nie wychodzi, więc raczej bym na to nie liczyła. Zwykle gdy się z kimś spotykaliśmy to tak w 3-5 osób. Także nie mam zdania jak mogłoby wyglądać większe spotkanie.

No niestety masz rację, jak wyżej pisałaś ludzie w internecie są bezkarni więc nie jeden by pisał nie wiadomo co koniec końców by nie przyjechał. A co do Ciebie Olu, to masz jakieś hobby, zainteresowanie?
Zainteresowania mam gorzej z czasem na nie, ponieważ w ciągu semestru ciężko jest mi znaleźć czas na cokolwiek. Lubie pograć sobie w gry, bardzo lubię pływać, grać w siatkówkę - oba sporty trenowałam +JUDO. Lubię oglądać filmy i seriale. Oczywiście interesuję się tworzeniem bo tego też wymaga mój kierunek. Pewnie jeszcze kilka zainteresowań by się znalazło bo lubię uczyć się nowych rzeczy i poszerzać swoją wiedzę itp :) Do zainteresowań można jeszcze włączyć psychologię i wiedzę na temat zwierząt to akurat też bardzo lubię :) 
Co do JUDO to Tobi pewnie nie raz kopa na głowę wyłapał :D W gry lubisz grać jak każdy z nas, a obecnie w co pogrywasz? 
W JUDO nie stosuje się kopnięć tylko rzuty i trzymania, przydają się też pady :) W zasadzie gram głównie w Cs 1.6, czasem w LOL'a i Planet Zoo. Kiedyś jeszcze grywałam w jedno stare MMo Talisman Online i w Globala :)
 A jak zaczęła się Twoja przygoda z 1.6?
Moja przygoda z Cs 1.6 zaczęła się gdy miałam 11 lat :D Mój starszy brat grał wtedy z kolegami w kafejce i pewnego dnia powiedział, że mi pokaże fajną grę i sobie zagramy razem. Odpalił LAN'a mapę Militia i pokazał jak się chodzi, strzela. (Miłość od pierwszego zagrania) xD Grałam P90 bo kompletnie nie umiałam strzelać ale z czasem zaczęłam grać na serwerach i się wyrobiłam :) Ahh.. taki sentyment do tej gry mam :D

To jak zareagował Twój brat na to, że przez gierkę, którą Ci pokazał jesteś teraz w związku?
Haha.. Mój brat bardzo się martwił, że spotkam się z jakimś typkiem z gry i to jest zrozumiałe. A tak fajnie spędzało mi się czas z Tobi'm, że zapomniałam odpisać bratu to zadzwonił do mnie i mówił, że już był gotowy z kolegami do wyjścia po mnie. Śmiał się, żeby Tobi tam uważał bo jak nie to "nie będzie miał czym siusiać" - gadał tak głośno, że Tobi to słyszał (taki wstyd haha) xD Ale teraz całkiem dobrze się dogadują :)
Dobrze, że koniec końców się dogadują :D Powoli zmierzamy ku końcowi, więc Olu, kogo widzisz w następnej części naszego "na dywaniku"? 

A kogo bym widziała może ktoś z "nowych" osób.. może @SkuNn - Opiekun FFA :D

Dobrze, zobaczymy co da się zrobić @SkuNn szykuj się :D Chcesz może na koniec jeszcze kogoś pozdrowić?
Pozdrawiam całe CsOpole, które towarzyszy mi już tyle lat :D Ogrom fajnych i pozytywnych ludzi :) Do zobaczenia! :)

Miłego czytania, pozdrawiam!