Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
fetkaa.

#3 Na dywaniku - DreDziaa

Recommended Posts

57hoH2Q.png

Witam już w 3 odsłonie naszego "Na dywaniku"!

Dzisiaj mamy specjalnego gościa... Osobę, bez której nie było by naszego Opola!

Przywitajcie właścicielkę sieci... @DreDziaa

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

A więc witaj Ola! Dziękuję Ci bardzo, że zgodziłaś się odpowiedzieć na kilka moich pytań, chodź na forum jest już wywiad z tobą z 2016 roku.. Minęły 4 lata, a sieć z dnia na dzień rośnie.. Powiesz nam jak to w ogóle się stało że postanowiliście założyć naszą sieć?
Witaj. Oczywiście chętnie odpowiem na pytania. Jednak pytanie o założenie CsOpole powinno być skierowane do Tobi'ego, ponieważ to on jest głównym założycielem, a ja dołączyłam do sieci nieco później jakoś w 2015 roku :) Z tego co wiem CsOpole powstało z chęci posiadania takiego swojego, własnego serwera do grania z ekipą (są to osoby, których większość z Was pewnie nie zna) części nawet ja nie znam. Ale nie bez powodu sieć ma dopisek Od graczy dla graczy i jest z nami ładne kilka lat :)

Czyli jednak w ten sposób. Od 2015 roku minęło trochę czasu, więc które czasy uważasz za lepsze? Od 2015 roku liczba osób w 1.6 spadła o wiele, ale według Ciebie kiedy było lepiej jeżeli w ogóle było?

Ciężko jednoznacznie wskazać te czasy z uwagi na to, że mój staż w cs 1.6 to już 14 lat. Więc mam dość szeroki obraz na to jak ta gra zmieniała się z czasem, osobiście najlepsze lata to te początkowe 12-10 lat temu, gdy ludzie grali drużynowo, było pełno serwerów, ludzie nie byli tak negatywnie do siebie nastawieni. Patrząc pod kątem CsOpole chyba nie mogę wybrać, 5 lat temu było świetnie, dużo fajnych ludzi, mieliśmy DD2 TOP1, ale teraz też mamy dużo fajnych ludzi i można miło spędzić czas, dobrze się bawić razem.


No właśnie, minęło tyle lat a ludzie niby dalej grają ale tak jak powiedziałaś, "ludzie nie byli do siebie tak negatywnie nastawieni". Według Ciebie dlaczego właśnie tak jest? Gry powoli dobierają swojego końca czy może ludzie - w zasadzie wychowanie współczesnych dzieci jest inne?


Myślę, że to kwestia tego, że wszystko się zmienia. Do tego też dochodzi technologia, która oczywiście jest przydatna ale dała poczucie bezkarności i złudnej anonimowości. Te czasy są trudniejsze (np jak duży wpływ mają na nas media, internet, sam FB) więc i ludzie się zmienili, nie tylko młodzież. Gdy zaczynałam grać ekipy z podwórka grały razem na serwerach albo lany w kafejkach. Wyzwiska były inne "Ty żydu", "Dziecko neo" gra była dla czystej przyjemności. A teraz jak wiele osób mówi, że idzie pocisnąć kogoś dla fanu i nie są to tylko dzieci ale też osoby 20+ 30+...
Tak jak powiedziałaś, wszystko się zmienia. A co do zmian to planujecie jakieś większe na sieci?

Na ten moment nie. Ostatnio podejmowaliśmy próby postawienia serwerów różnego typu, jednak żeby je rozkręcić potrzebni są Opiekunowie.. do tego potrzebny jest czas i zaangażowanie bo niestety ale chęci to za mało. Oczywiście pewne finanse ale mamy wielu fantastycznych ludzi, którzy wspomagają sieć - bez tego byłoby ciężko to wszystko utrzymać dlatego.. Dziękujemy Wam bardzo !
 Niestety z czasem mniej osób gra już w 1.6 tym opłaty są coraz droższe.. Dobrze, może przejdźmy do Twojej osoby Olu, więc powiedz nam kilka slow o sobie :D

Dobrze, jak już pewnie każdy zauważył mam na imię Ola, Aleksandra. Wiosen liczę już trochę bo 25 nie ma co ukrywać :) Część z Was kojarzy mnie jako DreDziaa, aczkolwiek aktualniejszy nick to Marudna Żonka (oba jako tako używam). Pochodzę ze śląska, natomiast aktualnie mieszkam w Opolu z narzeczonym, czyli Tobi'm i tu też studiuje dziennie.
A więc Olu, Aleksandro na jakim kierunku studiujesz? I rozumiemy, że "Marudna Żonka" to chyba Tobi wymyślił? :D 
Kierunek to "Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych", a związany jest ze sztukami tradycyjnymi jak rysunek, malarstwo, rzeźba i grafika warsztatowa oraz sztukami nowoczesnymi, czyli projektowanie graficzne, multimedia, fotografia. Oczywiście uczymy się też metodyki edukacji artystycznej i historii sztuki :) Natomiast historia nicku jest nawet zabawna.. sama ten nick ustawiłam. Określenie Żonki wzięło się z pewnej imprezy na której pewien Pan powiedział do Tobi'ego "taka żona to skarb" od tej pory śmialiśmy się z tego i nazywaliśmy się "mężem", "żoną". Zdarza mi się pomarudzić.. czasem Tobi mówił do mnie "marudo" więc wydało mi się zabawne grać na nicku Marudna Żonka i tak zostało :) Przez pewien czas Tobi grał na nicku Złośliwy Mąż, więc było dość zabawnie :D

Edukacja artystyczna, brzmi ciekawie - mogłabyś coś więcej powiedzieć na ten temat lub czy planujesz swoją przyszłość z takim zawodem? Z tego co sobie tak kojarzę to macie dość zabawnie, gdy się pokłócicie to Tobi pewnie ostrzeżenia Ci na forum daje a Ty musisz później reklamy po forach robić..
Hehe tak przy okazji chyba mało kto jeszcze robi reklamy na forach :D A my staramy się rozdzielać życie prywatne od forum mimo, że to tu się poznaliśmy :) Co do mojego kierunku.. jest dość ciekawy ale równie wymagający i zabiera niestety bardzo dużo czasu z powodu ilości prac i projektów do wykonania. Mam też szereg możliwości po uczelni np. grafik komputerowy, ilustrator, mogę tworzyć swoje animacje, montować filmy, mogę być fotografem, mogę uczyć plastyki i wiele, wiele innych. Jeszcze nie zdecydowałam co chciałabym dokładnie robić bo wszystkie te zajęcia są interesujące i czy pracować w zawodzie czy tylko dorabiać na nim czy może próbować własnych sił z działalnością :)
Czyli "Od graczy dla graczy" znaczy coś więcej... :D Jak to, że z Tobim się tu poznaliście? 
Nasza historia z Tobi'm.. Cóż w 2015 roku pogrywałam sobie z koleżanką "Karolcia" na serwerach i tak przypadkiem trafiłyśmy na CsOpole. W pewnym momencie Karolcia dostała bana za VAC Ban więc odwołała się, jednak bezskutecznie. Postanowiłam się zarejestrować, żeby ją wesprzeć i pokłócić się z administracją bo ona słabo grała, więc niesprawiedliwy ten ban był przynajmniej dla nas. Weszłyśmy na TS3 pokłócić się, a była taka fajna ekipa, że zostałyśmy. Z czasem zostałam Moderatorem bo taką funkcję już kiedyś też pełniłam, potem zepsuł mi się komputer, nudziłam się, brakowało mi tych żartów, wspólnego grania i to właśnie Tobi ze mną rozmawiał najwięcej w tym czasie, żebym się nie nudziła :) Dobrze się nam rozmawiało, więc się spotkaliśmy (mieliśmy do siebie nie tak daleko bo 120 km) i tak już zostaliśmy ze sobą i teraz mieszkam w Opolu :)

Historia powiem, że nad zwyczajna bo ciężko z kimś się spotkać z gry a co dopiero razem żyć! A co do spotkań, to poznałaś osobiście jeszcze kogoś z sieci?
Tak, to krol (c jak statek), którego znam już dość długo. Chodził z moją przyjaciółką do jednej klasy w technikum (teraz są razem :D) i to właśnie wtedy się poznaliśmy więc już spokojnie 8 lat temu. I tak dał się namówić na wspólną grę w Globala, a potem w CS 1.6 :D Jest też kilka osób z którymi widziałam się w realu :) 

Są wakacje, więc jak najbardziej - myślisz, że spotkanie większej ekipy osób z sieci miało by sens i jakby miało wyglądać Twoimi oczami?

Już kilka razy były takie plany ale często nic z tego nie wychodzi, więc raczej bym na to nie liczyła. Zwykle gdy się z kimś spotykaliśmy to tak w 3-5 osób. Także nie mam zdania jak mogłoby wyglądać większe spotkanie.

No niestety masz rację, jak wyżej pisałaś ludzie w internecie są bezkarni więc nie jeden by pisał nie wiadomo co koniec końców by nie przyjechał. A co do Ciebie Olu, to masz jakieś hobby, zainteresowanie?
Zainteresowania mam gorzej z czasem na nie, ponieważ w ciągu semestru ciężko jest mi znaleźć czas na cokolwiek. Lubie pograć sobie w gry, bardzo lubię pływać, grać w siatkówkę - oba sporty trenowałam +JUDO. Lubię oglądać filmy i seriale. Oczywiście interesuję się tworzeniem bo tego też wymaga mój kierunek. Pewnie jeszcze kilka zainteresowań by się znalazło bo lubię uczyć się nowych rzeczy i poszerzać swoją wiedzę itp :) Do zainteresowań można jeszcze włączyć psychologię i wiedzę na temat zwierząt to akurat też bardzo lubię :) 
Co do JUDO to Tobi pewnie nie raz kopa na głowę wyłapał :D W gry lubisz grać jak każdy z nas, a obecnie w co pogrywasz? 
W JUDO nie stosuje się kopnięć tylko rzuty i trzymania, przydają się też pady :) W zasadzie gram głównie w Cs 1.6, czasem w LOL'a i Planet Zoo. Kiedyś jeszcze grywałam w jedno stare MMo Talisman Online i w Globala :)
 A jak zaczęła się Twoja przygoda z 1.6?
Moja przygoda z Cs 1.6 zaczęła się gdy miałam 11 lat :D Mój starszy brat grał wtedy z kolegami w kafejce i pewnego dnia powiedział, że mi pokaże fajną grę i sobie zagramy razem. Odpalił LAN'a mapę Militia i pokazał jak się chodzi, strzela. (Miłość od pierwszego zagrania) xD Grałam P90 bo kompletnie nie umiałam strzelać ale z czasem zaczęłam grać na serwerach i się wyrobiłam :) Ahh.. taki sentyment do tej gry mam :D

To jak zareagował Twój brat na to, że przez gierkę, którą Ci pokazał jesteś teraz w związku?
Haha.. Mój brat bardzo się martwił, że spotkam się z jakimś typkiem z gry i to jest zrozumiałe. A tak fajnie spędzało mi się czas z Tobi'm, że zapomniałam odpisać bratu to zadzwonił do mnie i mówił, że już był gotowy z kolegami do wyjścia po mnie. Śmiał się, żeby Tobi tam uważał bo jak nie to "nie będzie miał czym siusiać" - gadał tak głośno, że Tobi to słyszał (taki wstyd haha) xD Ale teraz całkiem dobrze się dogadują :)
Dobrze, że koniec końców się dogadują :D Powoli zmierzamy ku końcowi, więc Olu, kogo widzisz w następnej części naszego "na dywaniku"? 

A kogo bym widziała może ktoś z "nowych" osób.. może @SkuNn - Opiekun FFA :D

Dobrze, zobaczymy co da się zrobić @SkuNn szykuj się :D Chcesz może na koniec jeszcze kogoś pozdrowić?
Pozdrawiam całe CsOpole, które towarzyszy mi już tyle lat :D Ogrom fajnych i pozytywnych ludzi :) Do zobaczenia! :)
 

 

Miłego czytania, pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...